Zákaznická linka (+420) 228 229 395
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.cz

Halloween je za dveřmi

6.10.2021 | Eva Janečková | Zhlédnuto: 1596x
Jak si doma na podzim zkrátit čas? Třeba tematickým dnem nebo večírkem. Popusťte uzdu fantazie a uspořádejte pro své děti či přátele nejlepší Halloweenskou párty.

 

 

Konec října a začátek listopadu je staletí věnován oslavám zesnulých. V každé kultuře jsou jiné zvyky. Světem se šíří mimojiné i slavení Halloweenu.

Víte co je Halloween?

Název je odvozen od „All Hallow Even“, tedy „předvečer Všech svatých“. Slaví se 31. října. Pochází z Irska, kde se v tento den slavil Samhain neboli pohanský svátek, který oslavoval konec léta a prolínal se při něm svět živých a mrtvých. Věřilo se, že v noci z 31. října na 1. listopad se domů vracejí duše zemřelých a hledají pomoc příbuzných, aby mohli zpět do země mrtvých. Aby duchové nezabloudili, lidé jim svítili svítilnami z vydlabaných řep, místo nichž se později začaly používat dýně. Lidé se také převlékali do starých hadrů a malovali si obličeje. 

Dýně, netopýři, ale i pavouci. To vše k Halloweenu patří. Vytvořte s dětmi originální dekorace a užijte si tak společně strávené odpoledne plné zábavy. Uvidíte, že je nadchnete svými nápady a zasmějete se společným výtvorům.

 

Základní barvy: černá a oranžová 

 

Stačí pár tematických drobností, kreativního ducha a rychlá výzdoba je na světě. 

 

  

 

 

Typickou zábavou je dlabání dýně. Vyzkoušejte s dětmi i náš jednoduchý návod - Dýně z bavlnky. Děti si procvičí jemnou motoriku. Taky pro vás máme nový strašidelný návod - Halloweenský pytlík / lucernička.

 


 

 

 

INSPIRACE NA TU NEJ HALLOWEENSKOU PÁRTY PRO VÁS:

 

  

  

  

 

I naše kolegyně Lucka v sobě nezapře tvořivého ducha. Halloweenský módní doplněk podtrhla dokonalým make-upem s použitím barev na obličej. A pokud nejste fanouškem tohoto svátku, tak si vyrobte decentní podzimní výzdobu s dýní.

 

  

 

 Pochlubte se svými výtvory na sociálních sítích!

Na Facebooku nás ve svém příspěvku označte @eshopStoklasa

Na Instagramu nás ve svém příspěvku označte @Stoklasashop

 

 

 

Diskuze:

Vkládat příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.