V dnešní době se bez knoflíků neobejdeme. Slouží nám ke spojení dvou částí oděvu. Jsou také skvělým módním doplňkem bez specifické funkce, např. když si je našijete na kalhoty v místě, kde budou jen na okrasu. Používají se také na různé náramky jako spojovací mechanismus. Je to skvělá varianta v případě, když má člověk alergii na kov. Nabízíme vám širokou škálu knoflíků ze všech možných materiálů, ve všech možných tvarech, velikostech, s různými motivy. Pro lepší orientaci a rychlejší výběr můžete využít převodní tabulku.
Když pomineme zipy, různé tkaničky, tak je knoflík věc, bez které se neobejdeme. A neobešli se bez něj ani naši předkové. První zmínky o knoflících totiž pochází zhruba z třetího tisíciletí před naším letopočtem z oblasti řeky Indus a později z doby bronzové v Číně a také ze starověkého Říma. Knoflíky, které se začaly používat na oděvy, se objevily v Evropě ve 13. a 14. století.
Knoflík je jednoduchá, ale velmi důmyslná věc sloužící ke spojení dvou částí oděvu, kdy se knoflík provleče skrz knoflíkovou dírku. Ale to určitě všichni znáte. V mnohých případech slouží jako módní doplněk a se svou primární funkcí nemá nic společného. Může být vyroben z mnoha různých materiálů – od pravých až po umělé, např. dřevo, kost, rohovina, mušle, kly, kamení, sklo, plast i kov.
Velikost knoflíků se označuje v tzv. anglických liniích a obvyklé velikosti jsou od nejmenšího čísla 16 až do nejvyššího 60. Vyrábí se lisováním na lisech, třískovým obráběním, litím do forem či vstřikováním. Kromě klasických knoflíků jsou velmi oblíbené také patentky (stiskací knoflíky), které znáte pod pojmy dědek a babka. Věděli jste, že mezi nejznámější výrobce patentek patří česká firma Koh-i-noor Hardtmuth?
Máme nepřebernou a stále se zvětšující nabídku knoflíků. U nás naleznete knoflíky kovové, perleťové, plastové, dřevěné i textilní. Knoflíky natloukací na džíny, potahovací, olivky, dvoudírkové, čtyřdírkové i se spodním přišíváním. Knoflíky rozlišujeme i podle způsobu použití, existují knoflíky pracovní, cíchové nebo kuchařské. Rozměry knoflíků se udávají v palcích, proto pro vás máme převodní tabulku, abyste si byli jistí, že si koupíte ty správné.