Jehly jsou kamarádky, které máme po ruce, když potřebujeme zašít dírku na oděvu, ušít si něco nového nebo se odreagovat při vyšívání.
Základní rozdělení jehel bychom mohli mít na ruční jehly a jehly na šicí stroje - jak domácí, tak průmyslové. Patří-li mezi vaše oddechové činnosti vyšívání, využijete ostré, jemné nebo tupé vyšívací jehly. Výrobci kabelek a kožených výrobku zase ocení jehly na kůži. Specialitou jsou jehly pro špatný zrak, které mají speciálně tvarované ouško, kdy se nit navléká jednoduchým nasunutím shora ouška, malá pojistka zajistí, že ani při provlékání hustou tkaninou nit z jehly nevyklouzne. Osvědčení výrobci Galant, Schmetz, Organ nebo Pony jsou zárukou vysoké kvality.
Jehla je velmi starý nástroj, který se začal rozvíjet jako potřeba pro spojování materiálů při výrobě oblečení. První vyráběné jehly byly určeny pro propichování kožešiny a neměly ucho, tak jako mají dnešní moderní jehly. V uchu dnešní jehly je uchycena niť, tak aby se při prošití protáhla současně skrze spojované látky respektive sešívané předměty.
Jehla je základní nástroj, který se využívá na výrobu oděvů a pro spojování dalších částí, kromě vlastního krejčovství se ji využívá též v obuvnictví, brašnářství a čalounictví apod. Skládá se ze tří částí - ucha jehly, do kterého se provléká nit, těla a špičky jehly, která je určena pro propichování materiálu. Jehly se vyrábějí z kovu, ale dříve byly vyráběny z kostí či dřeva. Používá se jak pro ruční šití, tak ve specializovaných šicích strojích. Příbuznými nástroji jehly je ševcovské respektive šídlo a špendlík.
Krejčík Labakan se svou kamarádkou jehlou prožil velké dobrodružství a vždy se na ni mohl spolehnout. I v pohádce se ví, že kvalitní jehly jsou nejdůležitější pomůckou každého krejčího i vyšívačky. Nabízíme jehly ruční i strojové, dvojjehly, vyšívací i jehly na navlékání korálků. Čalouníci zvolí čalounické, kdo pracuje s kůží, použije speciální jehly na kůži. Jehly pro hůře vidící jsou doslova zázrakem pro každého, kdo má potíže s navlékáním nití do ouška jehly.