Zákaznická linka (+420) 228 229 395
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
Užijte si DNY DOPRAVY ZDARMA! 11. - 13. 6. 2024 - platí pro objednávky nad 250 Kč s DPH. Více info zde
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.cz

7 pomocníků pro švadlenky

17.2.2022 | Eva Janečková | Zhlédnuto: 3159x
Základem dobře odvedené práce je správné vybavení každé švadlenky. Vybrali jsme pár tipů na skvělé pomocníky, aby vám šlo šití lépe od ruky.

Zamilujte se do šití! Je to velmi krásný koníček, kdy z představy máte vlastnoručně hotový výrobek, který vás potěší. Nepostradatelný pro každou švadlenku je samozřejmě šicí stroj. Ale pak jsou také pomocníci, kteří práci dokonale ulehčí. Nechybí vám doma některý z nich?

 

1. Krejčovský metr

Dvakrát měř, jednou řež! Známé a pravdivé pravidlo. Švadlenka bez metru jako by nebyla. Přesné měření je pro šití jeden z nejdůležitějších kroků. Věnujte tedy správnému měření extra pozornost. Oboustranný svinovací krejčovský metr se vám díky druku nebude rozmotávat a samolepící krejčovský metr bude vždy připraven na pracovním stole do akce. 

 

  

 

 

2. Pomůcka pro označení přídavku švu

Nezapomínejte na švové přídavky. Prima vychytávkou je plastová pomůcka, která je přímo určená pro označování přídavku švů. V balení jsou 4 velikosti pro přídavky 3 mm, 5 mm, 7 mm, 10 mm. Pro označení pak stačí použít jakoukoliv ostrou tužku či fix na textil.

 

 

3. Nůžky 

Kvalitní krejčovské nůžky jsou základ každé švadlenky. Věděli jste, že jsou určené jen pro stříhání látky? Pouze tak zůstanou dlouho správně ostré. Aby vám šla práce bleskurychle, práce s nůžkami na baterie je pohodlná a přesná. K začišťování stehů nebo rychlé odstřihnutí nití zajistí praktické nůžky cvakačky.

 

   

 

 

4. Magnetická podložka na jehly a špendlíky

Malí, ale šikovní! Aby se vám špendlíky nerozkutálely a nemuseli jste hledat jehlu v kupce sena, magnetická podložka je vysvobozením. Při šití se vám už nepoztrácí po zemi apod. Náš tip: Vyberte si tu správnou barvu, aby vám hezky ladila v šicím koutku. 

 

 

 

5. Pomůcka k tvarovaní rohů a hran

Pomůcka k tvarování rohů a hran látek je skvělá k tvarování rohů, hran či k rozhlazování švů při šití. Dají se s ní i překreslovat střihy přes kopírák a využijete ji také při práci s papírem.

 

 

 

 

 

6. Zakladač šikmých proužků

Sada zakladačů šikmých proužků je velmi praktickou pomůckou pro všechny, kdo rádi šijí. Pomocí zakladačů si můžete vytvořit spoustu šikmých proužků z jakékoliv látky, které budou mít šíři 6; 12; 18 nebo 25 mm, čili šíře lemu na hotových výrobcích bude mít ve výsledku šíři o polovinu menší. Nachystejte si pruh látky o příslušné šíři (podle toho, který zakladač použijete). Látku vložte do zakladače rubem vzhůru a protáhněte. Pomocí očka (držáku) protáhněte zakladačem celý proužek, který zároveň zažehlete žehličkou.

 

 

7. Netkaná textilie Perlan 

Náš tip pro vás: Perlan je v neposlední řadě výborný v krejčovství na přenášení střihů, kdy plnohodnotně nahradí střihový papír, dá se dobře špendlit a tvarovat. Už jste vyzkoušeli?

 

 

 

Natočili jsme pro vás také video, jak fungují vybraní pomocníci v akci :)

 

Diskuze:

Vkládat příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.