Zákaznická linka (+420) 228 229 395
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.cz

Pruženky - tipy na navlékání korálků

15.4.2021 | Eva Janečková | Zhlédnuto: 9761x
Máte chuť si vyrobit vlastní módní doplněk podle svých představ? Objevte kouzelné vlákno, které nadchne malé slečny i velké dámy. Navlékat korálky na pruženku je ten nejjednodušší způsob.

 

 

Podtrhněte svůj styl detaily, které upoutají pozornost. V článku vám přinášíme tipy, jak si s pomocí pruženky zvládnete vyrobit jednoduše vlastní náramek. A co je vlastně ono kouzelné vlákno? Pruženka neboli silikonový elastický vlasec bývá v průměru od 0,5 až do 2 mm (standardní bývá okolo 0,5 mm). Mívá kulatý nebo plochý průměr a její nejtypičtější vlastností je schopnost protáhnout se až na dvojnásobek své délky, aniž by se jakkoli deformovala. Takže se báječně hodí na náramky a náhrdelník, na něž snadno navlečeme korálky. Pruženka má určitá úskalí, ale nebojte se, umíme na ně vyzrát.

 

Pro navlečení náramku potřebujete:

pruženku

  

 

korálky podle svých představ

  

 

- korálkovou jehlu s navlečenou krátkou nitkou

 

 

- šifonovou  stužku

- také se vám budou hodit šikovné ruce, ale ty vy přece máte :) Nezapomeňte zapojit i děti. Tvorba vlastního náramku je bude zaručeně bavit.

 

 

Pruženka je při navlékání lehce tvrdohlavá a vzhledem ke své neposednosti se hůře navléká do korálků s menším průtahem. Zde je několik tipů pro práci s ní, které jsou souhrnem zkušeností mnoha korálkářů.

 

Tip č. 1: Konec pruženky, kterým navlékáte, si začerněte centrofixem, lépe na něj uvidíte (totéž platí, i pokud pracujete se silonem, tedy pevným vlascem).

Tip č. 2: Konec pruženky si můžete zpevnit lakem na nehty nebo disperzním lepidlem (Herkules).

Tip č. 3:  Na korálkovou jehlu navlékněte tenkou nitku, zauzlete a uzlík posuňte tak, aby nebyl na konci. Tím si vytvoříte měkké, přizpůsobivé očko, do něhož navlékněte pruženku. Ze zkušenosti víme, že takto navlečená pruženka projde prakticky každým korálkem, i drobným rokajlem. Navlečte korálky podle svých představ.

 

 

Tip č. 4: Pokud je to jen trochu možné, navlékejte na dvojitou pruženku a každý vlasec zauzlujte zvlášť.

Tip č. 5: Kombinujte korálky z různých materiálů, sklo je fajn, ale na pruženku je hodně těžké, časem by se zbytečně natahovala. Kombinujte sklo s plastovými nebo dřevěnými korálky. Vyrobte si více náramků a kombinujte. Sjednocujícím prvkem určete třeba jednu barvu korálků. Všechny pak spojte jednou dvojitou mašličkou.

 

  

 

 

Jak pruženku zauzlovat?

Nabízíme několik druhů uzlů. Platí jednoduché pravidlo: pruženka se natahuje i v uzlu, s čímž musíte počítat, takže uzel fixujte lepidlem a neustřihávejte hned za uzlíkem, ale ponechte několik centimetrů, které vtáhněte do korálků. Žensky působí, když náramek ještě vylepšíme mašličkou z tenkých šifonových mašliček. Jednoduchým trikem je také převázání mašličky přes uzlík a můžete ještě pojistit sekundovým lepidlem.

 

 

 

 

 

Zaujalo vás tvoření s pruženkou ve šperkařství? Tak je nejvyšší čas pustit se i do dalších výzev. Set ke korálkování pro začátečníky je skvělá volba a vše je přehledně uložené v praktickém plastovém boxu.

 

 

 

 

Pochlubte se také svými výtvory z pruženky na sociálních sítích!

Na Facebooku nás ve svém příspěvku označte @eshopStoklasa

Na Instagramu nás ve svém příspěvku označte @Stoklasashop

 

 

 

 

 

Diskuze:

Vkládat příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.