Zákaznická linka (+420) 228 229 395
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.cz

Představujeme barvu roku 2024 - Peach Fuzz

2.1.2024 | Eva Janečková | Zhlédnuto: 6416x
S novým rokem přichází nejen další výzvy a příležitosti, ale také jedinečná barva, která bude dominovat v designu, módních trendech a vizuálním prostředí. Odkryjte s námi tajemství barvy roku 2024!
Pro rok 2024 vyhlásila barvou roku společnost Pantone Color Institut barvu s názvem Peach Fuzz. Cílem společnosti není určovat módní trendy, ale zvolit takovou barvu, která bude společensky i kulturně reprezentovat nadcházející rok.

Zdroj: pantone.com

 

Pantone 13-1023 Peach Fuzz je teplý a jasný odstín. Světlá broskvová má v nás evokovat touhu postarat se o sebe a o ostatní. Odstín je poselstvím péče a smyslu vzájemné spolupráce. Podle Pantone Color je nejvyšší čas se zklidnit a zahřát. A pomoci má k tomu právě jemný odstín oranžové. 

 

Barva Peach Fuzz - volně přeloženo jako broskvové chmýří

Je výjimečná tím, že v sobě vyzařuje teplo a moderní eleganci. Reprezentuje přirozenou krásu a lehkost. Tento odstín má za úkol symbolicky propojit naše smysly - zrak, hmat, čich a chuť.

 

  

 

Jak se vybírá barva roku?

Barva roku je vyhlášena vždy v prosinci předešlého roku. Experti na barvy z Institutu PANTONE každoročně cestují po celém světě a hledají nové trendy, které ovlivňují design, módu, zábavní průmysl, film i životní styl. Vybraná barva má tak aktuálně vždy odrážet všeobecnou náladu společnosti. Další podněty pak přináší nové technologie, materiály či nadcházející světové sportovní události.

 

Barevná historie

Vzorník Pantone vznikl v roce 1963 a v současnosti je největším mezinárodním katalogem barev. Díky číselnému označení každé barvy a jejího odstínu mají návrháři, designéři, grafici a další pracovníci jistotu, že jimi navržená barva se přesně shoduje s barvou výsledného produktu.

PANTONE Barva roku je vyhlašována od roku 2000 – podívejte se, které barvy už tuto poctu získaly:

Jak vnést aktuální barvu roku do každodenního života?

Velkou výhodou je, že oproti loňské vyzývavé barvě Viva Magenta, je barva Peach Fuzz nadčasová. Díky jemnosti je lehké ji začlenit. Třeba doplňky v této barvě tak vynesete nebo zkombinujete i v následujících letech. Stačí jen drobné detaily v tónech barvy roku a outfit získá moderní nádech - např. gumička ve vlasech nebo brož na saku neutrální barvy.

 

    

    

 

 

Pantone k barvě roku vždy přidává i neutrální barvy, se kterými je snadné ji kombinovat. Dobře ladí s dalšími odstíny, jako jsou bílá, černá, šedá. 

 

 

  

 

  

 

 

Diskuze:

Vkládat příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.