Zákaznická linka (+420) 228 229 395
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.cz

Poznejte autorku našich návodů - Moniku Tóthovou

28.4.2021 | Eva Janečková | Zhlédnuto: 1502x
Znáte naše návody? Představujeme vám jednu z autorek - slečnu Moniku Tóthovou, se kterou spolupracujeme již 5 let. Začátkem roku jsme uveřejnili 100. návod z její dílny.

 

 

Láká vás už dlouho vyzkoušet si něco ušít, uháčkovat, či vyrobit? Ale stále jste neměli čas nebo odvahu se do toho pustit? Právě teď je ta nejvhodnější doba objevit v sobě kreativní duši. Vlastnoručně vyrobené dílko vás nejen potěší, ale zahřeje u srdce.

Každý týden vám zdarma přinášíme návody (dříve www.koralky.stoklasa.cz) pro vaše tvoření. Jsou psány stylem krok za krokem, doplněné kvalitními fotografiemi a souhrnem potřebného materiálu. 

 

Slečna Monika Tóthová je jednou z autorek našich návodů. Její tvorba je dlouhodobě oblíbená.

Při příležitosti uveřejněného 100. návodu jsme si dali se slečnou Monikou "virtuální posezení u kávy" a vyzpovídali ji.

 

 

 

Moniko, jak byste se ve stručnosti představila našim čtenářům?

Jsem rodačka z Brna, vystudovala jsem Mendelovu univerzitu a již při škole jsem začala podnikat s ručně vyráběnou bižuterií na mém e-shopu a společně s maminkou jezdit a prodávat na různých trzích po Brně a okolí. Bohužel zájem o ručně vyráběné šperky není až takový, a proto jsem musela hledat i jiné způsoby jak si vydělat a zároveň tvořit. Od malička jsme se sestrou byly vedeny maminkou ke kreativitě a různým výtvarným technikám. Společně tvoříme i nyní. Každá trochu jinak, ale navzájem se nám to velice dobře doplňuje. Já vyrábím hlavně šperky, sestra fotí a šije dobové oděvy. Maminka se věnuje šití, háčkování, drhání.

 

Sto návodů – to už je velké číslo. Mohla byste jmenovat, které návody jsou podle vás nejlepší nebo které vás bavily nejvíce?

Všechny návody nás bavily. Některé byly výzva, protože jsme se techniku musely nejdříve naučit. To byla např. frivolitková krajka, květiny z foamiranu, drhání atd. Ale většinou, po zvládnutí této techniky jsme si ji oblíbily a vytvořily spoustu dekorací pro sebe i jako dárky pro rodinu a přátele. Mohu říci, že nás to vlastně naučilo, že nic není nemožné a každý, pokud chce, to zvládne také.

 

 

 

Kterou část z celého procesu vytváření návodů pokládáte za nejnáročnější?

Nejnáročnější je asi vybrat si z velké nabídky e-shopu Stoklasa materiál. Také pokud ho neznám, musím někdy do prodejny si ho tzv. osahat. Také popis jednotlivých kroků je někdy trochu oříšek, jak se přesně vyjádřit, aby to bylo jednoduché a srozumitelné.

 

   

 

Kde hledáte inspiraci?

Inspirace je všude kolem nás. Jeden čas jsem se ani nemohla soustředit třeba na děj filmu a sledovala jsem jaké mají postavy šperky, a toho si stále všímám. Pokud dostanu zadání na foto návod, tak samozřejmě hledám i na internetu.

 

V jakém prostředí a s jakým vybavením tvoříte?

Tvoříme v prostorách našeho rodinného domu, kde máme já, sestra a maminka každá svůj prostor a společný fotoateliér s vybavením na profi focení.

 

Jaká technika vás v současnosti baví a co plánujete do budoucna?

V současnosti jsem se zase po delší době vrátila ke tvorbě zvířátek a jídla z polymerové hmoty FIMO. A i zalévání přírodnin, které nacházím na procházkách, do křišťálové pryskyřice. Nabídku těchto šperků naleznete na www.sperkybymoni.cz Do budoucna bych chtěla začít s video návody na YouTube, protože dnešní doba nám bohužel neumožňuje osobní kurzy. Myslím si a doufám, že by o takovéto návody byl zájem.

 

Moniko, děkujeme za rozhovor a za tolik krásných a precizních návodů. Přejeme vám a vaší rodině, aby vás tvoření nadále naplňovalo a nám přinášelo tolik inspirace.

 

Rozhovor připravila Eva Dokoupilová

 

 

 

 

S námi jste mohli objevit kouzlo a hit léta - kreativní techniku Macrame. Věděli jste, že návod Macrame pěříčko se objevil i v České televizi, v pořadu Všechno, co mám ráda? TOP 1 byl dlouhou dobu i okouzlující a jednoduchý návod - Anděl z juty. Milý dárek pro vaše blízké a pro každou příležitost. A jedny z nejvyhledávanějších návodů celkově na internetu jsou stále lapače snů. Vyrobte si i vy báječnou dekoraci, která vám navodí ty nejhezčí sny. 

 

    

     

 

Který návod "naší tvořilky" vás zaujal? Pochlubte se nám svými výtvory na sociálních sítích!

Na Facebooku nás ve svém příspěvku označte @eshopStoklasa

Na Instagramu nás ve svém příspěvku označte @Stoklasashop

Diskuze:

Vkládat příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.