www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.cz

O nás

Začalo to zlatým knoflíkem. Knoflíkem, který byl před rokem 1990 v Česku naprosto nedostatkovým zbožím. Na období naprostých začátků s úsměvem vzpomíná majitel společnosti STOKLASA, Ing. Leo Stoklasa, který spolu se ženou založil vlastní velkosklad a galanterní zboží nakupovali v Československu a Polsku:

„Manželka si chtěla pořídit model podle časopisu BURDA, ale zlaté knoflíky u nás prostě nebyly k sehnání. Museli jsme se pro ně vypravit do Polska. Tam jsme našli nejen knoflíky, ale také nitě, vycpávky a další zboží, které na našem trhu v té době chybělo. Zrodil se nápad a z něj firma,“

Úspěšný podnikatel si dnes připomíná začátky svého podnikání v prvním patře v domě rodičů. Přeshraniční dovozy nebyly v devadesátých letech běžné a zboží proto bylo pro zákazníky zajímavé. Ale bylo zapotřebí naložit auto a objíždět obchody, jinak to tehdy nešlo. V nastoupeném trendu pokračovali i obchodní zástupci, kteří ve firemních autech objížděli celé Česko i Slovensko.

„Ještě před několika lety jsme 90 % našeho zboží rozváželi auty, jezdilo se i do Polska a Maďarska. Bylo to náročné na čas i na lidi a také nákladné. Naštěstí včas přišel internet.“

 

Stoklasa v číslech

7 jazyků

Počet jazykových mutací, ve kterých je provozován e-shop: v angličtině, češtině, maďarštině, němčině, polštině, rumunštině a slovenštině.

13 prodejen

Do tolika prodejen Stoklasa si můžete přijít vybrat zboží nebo nechat zaslat balíček z e-shopu. Najdete je v Brně, Olomouci, Opavě, Ostravě, Praze a Zlíně.

99% spokojenost

Díky výbornému hodnocení našeho e-shopu na oblíbeném srovnávači Heuréka (přes 13 280 recenzí) se pyšníme certifikátem Ověřeno zákazníky.

240 zaměstnanců

Ve firmě v současnosti pracuje 240 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr.

43 000 položek

Aktuálně je skladem více než 43 tisíc položek zboží a jejich variant.

173 017 objednávek

To je počet vyřízených objednávek za rok 2019.

Internet všechno změnil

Přes osmdesát procent obratu se dnes uskuteční přes internet. Jestliže zpočátku polovinu obchodu tvořil dovoz a tu druhou vývoz, dnes se situace začíná pomalu ale jistě měnit a to ve prospěch vyváženého zboží. „Jsem zastáncem Evropské unie. Zrušily se celnice a to obchodu velmi prospělo. Jestliže jsme kdysi začínali se dvěma, třemi zaměstnanci, dnes jich máme 240. A náš obrat bez daně činil v roce 2019 cca 333 milionů korun,“ může být na výsledky svého podnikání právem hrdý Leo Stoklasa.

Vítězství v anketě Heureka ShopRoku 2017 v kategorii Galanterie svědčí o spokojenosti našich zákazníků

Certifikát Asociace pro elektronickou komerci (APEK) je zárukou spolehlivosti a kvality našeho e-shopu

Moderní sklad pro rychlou expedici

V roce 2018 jsme na zelené louce postavili velký automatizovaný sklad. Stěhování více než 40 tisíc položek zboží byla velmi náročná logistická operace, kterou se nám díky velké podpoře zaměstnanců podařilo zvládnout. Nový skladový systém nyní zákazníkům přináší lepší přehled o dostupnosti jednotlivých variant zboží, přibyly další způsoby dopravy a zrychlilo se vyřizování dodávek. Krásné nové prostředí je motivující i pro naše zaměstnance. Jaké výhody a změny nový sklad přináší?

Jak rostl nový sklad? Podívejte se na časosběrné video

Každodenní inspirace

Víme, že je někdy těžké představit si, k čemu by se dalo to či ono využít. Proto pro Vás připravujeme inspirační fotky s tipy a nápady. A protože víme, jak je občas těžké pustit se do nového projektu, chystáme pro Vás i podrobné návody krok za krokem. Spoustu inspirace přidáváme každý den také na sociální sítě Facebook, Instagram a Pinterest, kde nás můžete sledovat.

13 kamenných prodejen

Pokud dáváte přednost klasickým nákupům, zveme Vás k návštěvě některé z našich prodejen.

karty karty karty PayU
FacebookYoutubePinterestTwitterInstagram
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2020.
K dosažení potřebné funkcionality tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte. Více informací. Rozumím