Zákaznická linka (+420) 228 229 395
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.cz

O nás

Stoklasa textilní galanterie s.r.o. je lídrem na trhu velkoobchodního i maloobchodního prodeje textilní galanterie. Prodej realizujeme prostřednictvím e-shopu v celé Evropě, v Česku navíc provozujeme síť kamenných prodejen.


Zákazníci u nás nejvíce oceňují

Rychlost dodání
Širokou nabídku
Zákaznický servis

Jak to všechno začalo

Začalo to zlatým knoflíkem. Knoflíkem, který byl před rokem 1990 v Česku naprosto nedostatkovým zbožím. Na období naprostých začátků s úsměvem vzpomíná majitel společnosti STOKLASA, Ing. Leo Stoklasa, který spolu se ženou založil vlastní velkosklad a galanterní zboží nakupovali v Československu a Polsku:

„Manželka si chtěla pořídit model podle časopisu BURDA, ale zlaté knoflíky u nás prostě nebyly k sehnání. Museli jsme se pro ně vypravit do Polska. Tam jsme našli nejen knoflíky, ale také nitě, vycpávky a další zboží, které na našem trhu v té době chybělo. Zrodil se nápad a z něj firma,“

Úspěšný podnikatel si dnes připomíná začátky svého podnikání v prvním patře v domě rodičů. Přeshraniční dovozy nebyly v devadesátých letech běžné a zboží proto bylo pro zákazníky zajímavé. Ale bylo zapotřebí naložit auto a objíždět obchody, jinak to tehdy nešlo. V nastoupeném trendu pokračovali i obchodní zástupci, kteří ve firemních autech objížděli celé Česko i Slovensko.

„Ještě před několika lety jsme 90 % našeho zboží rozváželi auty, jezdilo se i do Polska a Maďarska. Bylo to náročné na čas i na lidi a také nákladné. Naštěstí včas přišel internet.“

 

Internet všechno změnil

První internetová objednávka se přes e-shop uskutečnila 26. 2. 2006 a prodej se rozšířil i na maloobchodní zákazníky. Dnes se přes internet uskuteční více než osmdesát procent obratu.

2006 Česká Republika 2008 Maďarsko
2008 Slovensko 2016 Rumunsko
2008 Anglie 2021 Francie
2008 Německo 2022 Itálie
2008 Polsko 2022 Španělsko

Od roku 2006 jsme postupně zprovoznili dalších 9 jazykových mutací e-shopu a podíl prodeje do zahraničí dnes tvoří více než 50 % obratu. „Jsem zastáncem Evropské unie. Zrušily se celnice a to obchodu velmi prospělo. Jestliže jsme kdysi začínali se dvěma, třemi zaměstnanci, dnes jich máme přes 270. A náš obrat bez daně činil v roce 2023 cca 553 milionů korun,“ může být na výsledky svého podnikání právem hrdý Leo Stoklasa.

K 16. výročí založení dostal e-shop Stoklasa nového maskota Leona, který na vás občas vykoukne.


Stoklasa v číslech

10 jazyků

Počet jazykových mutací, ve kterých je provozován e-shop: v angličtině, češtině, francouzštině, italštině, maďarštině, němčině, polštině, rumunštině, slovenštině a španělštině.

18 prodejen

Do tolika prodejen Stoklasa si můžete přijít vybrat zboží nebo nechat zaslat balíček z e-shopu. Najdete je v Brně, Olomouci, Opavě, Ostravě, Praze, Zlíně a Jihlavě.

99% spokojenost

Díky výbornému hodnocení našeho e-shopu na oblíbeném srovnávači Heuréka (přes 17 tisíc recenzí) se pyšníme certifikátem Ověřeno zákazníky.

279 zaměstnanců

Ve firmě v současnosti pracuje 279 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr.

28 500 položek

Aktuálně je skladem více než 28 tisíc položek zboží a jejich variant.

301 648 objednávek

To je počet vyřízených objednávek za rok 2023.

Lidé jsou důležitou součástí

Hlavou a duší společnosti jsou její zakladatelé - generální ředitel Ing. Leo Stoklasa a kreativní ředitelka Alice Stoklasová. O chod firmy a spokojenost zákazníků se stará více než 270 zaměstnanců společnosti. Radost nám dělá množství pozitivních reakcí zákazníků a řada ocenění, která jsme za celou historii firmy získali.

Chtěli byste u nás pracovat?

Prohlédnout pracovní pozice

 

Moderní sklad pro rychlou expedici

V roce 2018 jsme na zelené louce postavili velký automatizovaný sklad. Stěhování více než 40 tisíc položek zboží byla velmi náročná logistická operace, kterou se nám díky velké podpoře zaměstnanců podařilo zvládnout. Nový skladový systém nyní zákazníkům přináší lepší přehled o dostupnosti jednotlivých variant zboží, přibyly další způsoby dopravy a zrychlilo se vyřizování dodávek. Krásné nové prostředí je motivující i pro naše zaměstnance. V roce 2023 jsme i díky novému logistickému centru zpracovali a odeslali téměř 301 tisíc objednávek.
Jaké výhody a změny nový sklad přináší?
V roce 2020 jsme oslavili 30 let společnosti. Také se můžete podívat, jak rostl nový sklad.

Získali jsme řadu ocenění


Českých 100 nejlepších

Vodafone firma roku 2018

Certifikovaný obchod APEK

Heureka ověřeno zákazníky


Tvořte s námi

Každodení inspirace
Každodenní inspirace

Víme, že je někdy těžké představit si, k čemu by se dalo to či ono využít. Proto pro vás připravujeme inspirační fotky s tipy a nápady. Spoustu inspirace přidáváme každý den také na sociální sítě Facebook, Instagram a Pinterest, kde nás můžete sledovat.

Prohlédnout inspirace
Každý týden návod
Každý týden nový návod zdarma

Protože víme, jak je občas těžké pustit se do nového projektu, chystáme pro vás podrobné návody krok za krokem. Každý týden se můžete těšit na další tip na šití, háčkování, vyrábění s dětmi, pletení, drhání a spoustu dalších kreativních technik...

Prohlédnout návody

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Pomáháme a podporujeme

Snažíme se být společensky zodpovědnou firmou a dlouhodobě spolupracujeme s několika chráněnými dílnami.
Podporujeme také různé aktivity v našem okolí - ať už finančním příspěvkem nebo materiálním darem.

 

18 kamenných prodejen

Pokud dáváte přednost klasickým nákupům, zveme Vás k návštěvě některé z našich prodejen. Největší prodejnu - 500 m2 textilní galanterie, látek, kreativních potřeb a módních doplňků - najdete v Brně na ulici Masarykova. 22. 2. 2024 jsme otevřeli naši nejnovější prodejnu v Brně-Bystrci.

 

karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.