Zákaznická linka (+420) 228 229 395
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.cz

Jak zabavit naše ratolesti aneb hrajeme si všichni

23.6.2014 | Lucie Zmijová | Zhlédnuto: 4773x
Sláva! Prázdniny, dva měsíce volna na hry a radovánky. Ale co když zrovna prší? Je třeba vymyslet zábavu i na doma. Nejlépe takovou, u které naše děti zapojí vlastní ruce a fantazii.

Porozhlédli jsme se v našem e-shopu a jako první nás upoutala plsť. Nabízíme ji v pestré paletě barev a různých tloušťkách. Lze z ní stříhat, šít a lepit. Děti si určitě rády vyrobí prstové divadélko. Větší děti tuto činnost zvládnou samy, menším dětem maminky jednotlivé díly nastříhají a základní návlek na prst sešijí. Zbytek si malé děti dokáží přilepit lepidlem na textil sami. Můžete použít naše nalepovací oči, které dodají prsťáčkům opravdový výraz. Na vlásky je vhodné použít opět nastříhanou plsť, zbytky vlny, plyše, peříčka apod. Detaily, jako jsou např. ústa můžete vyšít bavlnkou nebo nakreslit fixem.

( Zdroj: Google )

Z plsti lze vyrábět i maňásky na ruce, zápichy do květináčů, brože, vlasové ozdoby i náhrdelníky. Děti školou povinné si jistě rády vyrobí mazlíčka ufonka, kterého mohou neustále nosit v kapse jako talisman pro štěstí. Když je to bude bavit, mohou ušít celou ufoní rodinku.
Nechejte se inspirovat, věříme, že vás a vaše děti práce s tímto příjemným materiálem nadchne.

( Zdroj: Google )

Pro chvíle v přírodě, až opět vysvitne slunce je potřeba Indiánská čelenka. Stačí ustřihnout delší pruh pevnější látky, na který uprostřed přilepíme z jedné strany peříčka. Podložíme druhým pruhem a sešijeme dohromady. Pruh pod peříčky můžete dozdobit našívacími kamínky, dřevěnými korálky, vyšívanými ornamenty apod. Celou čelenku můžete dozdobit barevnými copánky spletenými ze silnější vlny. Přišijte je v místech, kde jsou vlasy, aby splývaly dolů.

( Zdroj: Google )

Deštivé dny můžete využít také pro vylepšování oděvů.

Děvčata jistě nadchne našívací aplikace v podobě srdce, kterou si přišijí na tričko, tašku, polštářek apod. Chlapci si mohou vylepšit oblečení nažehlovačkami, které prodáváme v mixech i jednotlivě. V oddělení galanterie nejdete spoustu našívacích květinek a růžiček, kterými se dá ozdobit cokoliv. Máte-li k dispozici tavnou pistoli, můžete tyto látkové ozdoby nalepit na čelenkový základ a vyrobit si tak originální čelenku z domácí dílny.

Detail produktu Detail produktu

Detail produktu

Věříme, že Vás nadchnou i nápady na vylepšení obyčejných plátěných tenisek.

Na prvním obrázku jsou použity glitry, které nalepíte pomocí textilního lepidla. Na druhém obrázku jsou boty vylepšené krajkou, která je rovněž přilepená. Pokud se Vám zdá obtížné polepit celou plochu, zkuste si nalepit jen proužky z krajek. Třetí obrázek představuje tenisky s kovovými aplikacemi. Budou krásné i na oblečení a určitě se hodí na vylepšení jeansové bundy nebo riflí. Pokud máte rádi třpytivé kousky, využijte ke zdobení hot-fixy.

( Zdroj: Google )

Děti i dospělé jistě potěší hmota fimo, kterou u nás nově zakoupíte jako Fimo Kids a Fimo Professional. Fimo je celosvětově asi nejpoužívanější modelovací hmotou. Je zcela zdravotně nezávadné, hrají si s ním malí školáci i světoví výtvarníci. Skvěle se s ním pracuje, jednotlivé barvy se snadno míchají a  nepotřebujete žádné speciální pomůcky, stačí vám jen vlastní fantazie. Dají se z ní vymodelovat neuvěřitelné miniatury třeba do pokojíčku pro panenky. Záleží jen na Vaší šikovnosti. Krásné budou i korálky nebo přívěsky na náhrdelníky.

(Zdroj: Google)

A jako poslední bychom Vám rádi představili pěnovou gumu Moosgummi.

Může se stát zábavou na celé odpoledne. Jednotlivé barvy nastříhejte na čtverečky, obdélníčky, kolečka, proužky, trojúhelníky, čím více tvarů různě velikých, tím lépe. Vznikne vám domácí skládanka. Dětem stačí dát černý plech na pečení, hromádku nastříhaných tvarů a pak už jen sledujte, jaké obrázky si děti na plech poskládají. Může to být auto, zahrada, domy, zkrátka cokoliv. Prvňáčkům můžete připravit celou abecedu se kterou se budou učit první slova. V naší nabídce najdete i samolepící moosgummi. S tímto materiálem si mohou děti skládanku přilepit na papír, nebo jakýkoliv jiný hladký povrch. Větší slečny si jistě rády vyrobí šperky, které oživí jejich letní garderobu.

(Zdroj: Google)

 

S moosgummi se vyřádíte i při oblíbené hře na razítkování. Vystřihnutý motiv nalepte na špalíček a vlastní razítko je na světě. Každý malý pošťák potřebuje razítek několik, vždyť posílá poštu do všech koutů světa.

(Zdroj: Google)

Užijte si léto plné her a zábavy

Váš tým Stoklasa

Diskuze:

Vkládat příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.