Zákaznická linka (+420) 553 677 969
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.cz

Barva roku 2023 - optimistická Viva Magenta

4.1.2023 | Eva Janečková | Zhlédnuto: 4079x
Seznamte se s barvou roku 2023! Viva Magenta vás okouzlí a zaujme na první pohled.
Pro rok 2023 vyhlásila barvou roku společnost Pantone Color Institut barvu s názvem Viva Magenta. Pojďme se společně podívat na barvu, která ovlivní všechny obchodní odvětví pro nadcházející období.

Zdroj: pantone.com

 

Pantone 18-1750 Viva Magenta je odvážná, silná a posilující. Snoubí v sobě tóny růžové, červené a fuchsiové. Je nazývaná jako nová oživlá červená.

Podle Pantone Color " podporuje experimentování a sebevyjádření bez zábran ". Pantone na této barvě zaujala její přirozenost a výraznost, která upoutá na první pohled.

Barva Viva Magenta - nebojácná a pulzující

Je výjimečná tím, že v sobě skrývá radost a podporuje optimistickou náladu. Magentová barva je inspirována přírodou, a to konkrétně karmínovým barvivem, které produkuje brouk červec nopálový. Věděli jste, že je to jedno z nejstarších a nejcennějších přírodních barviv? Čerpání inspirace v přírodě v nás má probudit rovnováhu mezi digitálním a fyzickým životem. 

 

  

 

Jak se vybírá barva roku?

Barva roku je vyhlášena vždy v prosinci předešlého roku. Experti na barvy z Institutu PANTONE každoročně cestují po celém světě a hledají nové trendy, které ovlivňují design, módu, zábavní průmysl, film i životní styl. Vybraná barva má tak aktuálně vždy odrážet všeobecnou náladu společnosti. Další podněty pak přináší nové technologie, materiály či nadcházející světové sportovní události.

 

Barevná historie

Vzorník Pantone vznikl v roce 1963 a v současnosti je největším mezinárodním katalogem barev. Díky číselnému označení každé barvy a jejího odstínu mají návrháři, designéři, grafici a další pracovníci jistotu, že jimi navržená barva se přesně shoduje s barvou výsledného produktu.

PANTONE Barva roku je vyhlašována od roku 2000 – podívejte se, které barvy už tuto poctu získaly:

Jak začlenit barvu roku do běžného života?

Je důležité mít na mysli, že barva sama o sobě je živá a nápaditá. Inspirujte se, buďte odvážní a naučte se jí nosit. Pro svou výraznou barvu stačí obnovit šatník nebo domov třeba jen drobnými detaily - připnutím výrazné brože, novou kabelkou.

 

     

 

    

 

 

Pantone k barvě roku vždy přidává i neutrální barvy, se kterými je snadné ji kombinovat. Co takhle třeba odstín šedi?

 

 

  

 

 

Diskuze:

Vkládat příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2023.