Zákaznická linka (+420) 228 229 395
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.cz

Znáte gumičky na výrobu náramků?

8.8.2014 | Lucie Zmijová | Zhlédnuto: 11795x
Dovolte, abychom vám představili zcela ojedinělou hitovku letošního léta, která nadchla děti i dospělé napříč celým světem. Česky bychom řekli gumičkování neboli výroba duhového náramku z gumiček.

V dnešní době počítačových technologií je to téměř zázrak,

protože dokáže děti zabavit na dlouhé hodiny tvůrčím způsobem a ještě si při tom procvičí jemnou motoriku.

V době, kdy háček a pletací jehlice našim dětem nic neříkají jsou gumičky na výrobu náramků příjemné překvapení.

Otcem tohoto hitu je 45letý inženýr Cheong Choon Ng z Malajsie, dnes žijící ve Spojených státech.
Pozoroval své dcery Teresu (16) a Michelle (13), jak si dělají náramky z gumiček. Jeho nešikovné, velké prsty to nezvládly. Proto si udělal z kusu dřeva malý stav, aby dcerám stačil. Později vyvinul jeho plastovou verzi a nechal si ji patentovat. V USA se tato hračka stala takřka ze dne na den neskutečnou senzací.
Postupně zaplavila celý svět. Nápad je jednoduchý, ze silikonových gumiček se postupným splétáním vytvářejí barevné varianty nejen náramků, ale i přívěsků, náhrdelníků nebo 3D zvířátek. Zapálení tvůrci si dokáží vyrobit tašku, dokonce jsme viděli i letní šaty, které byly celé z gumiček.

Je to opravdová mánie, která postihuje lidi na celém světě. Musíme sami potvrdit, že spousta našich zaměstnanců koupila jeden balíček na zkoušku, a když přišli po víkendu do práce, byly gumičky beznadějně vyprodané. Všichni litovali, že si pytlíčků nekoupili více, je to zábava, která stojí jen pár korun a děti jsou z ní nadšené. Naštěstí se našim nákupčím podařilo velice rychle gumičky opět naskladnit.

V našem e-shopu najdete gumičky v barevných mixech, průhledných mixech se třpytkami, některé gumičky dokonce v noci svítí. Jsou také balené po jednotlivých barvách. Za vyzkoušení určitě stojí dvoubarevné nebo proužkované gumičky, které se samy postarají o pestrost výrobku.

Barevné gumičky můžete splétat háčkem, můžete využít vidličku, kolíček na prádlo nebo vysoké špendlíky připíchnuté na korkové nástěnce. Můžete zkusit tkát dutinku pomocí cívky s hřebíčky. Gumičkovat se dá na dvou tužkách nebo na různých plastových pomůckách.
Nejpropracovanější náramky a vzory se tvoří na jednoduchém plastovém stavu. Princip je založen na natahování a splétání pestrých gumiček dohromady. Děti si mohou uplést náramky z různých barev a podle různých designů. Na internetu se dá najít mnoho videí, které vysvětlují jak udělat různorodé styly náramků. Děti si je mezi sebou rády vyměňují a navzájem si sdělují zkušenosti.

Oceňujeme, že tato technika:

- trénuje motorické dovednosti dětí

- posiluje soustředění, tvořivost a kreativitu

- rozvíjí estetické cítění a originalitu

- má nízkou i vyšší náročnost splétání dle věku a zručnosti

- motivuje k dalším postupům

- je finančně nenáročná.

Gumičky jsou ideální také do dětských kolektivů – školní družiny, tábory, kroužky šikovných rukou apod.
Působí zde síla kolektivu a mám z jednoho tvořivého víkendu na vlastní kůži vyzkoušeno, že děti se navzájem předhánějí ve vzorech, kdo má náramků více apod. Rodiče dětí nezůstali v ničem pozadu a každá maminka si kromě svého náramku většinou upletla i druhý pro manžela.
Kdo by snad pochyboval, že je to zábava jen pro děvčata, je na omylu.
Chlapci gumičkovali ještě rychleji, nebojím se říci, že jejich náramky byly barevnější než ty dívčí.
Už se těším na další setkání, kdy si vyzkoušíme složitější 3D přívěsky ke klíčům.


Foto: tvoření dětí v Žimrovicích na přelomu prázdnin.

Za veškerými výrobky stojí pořádný kus práce. Gumové šperky jsou úchvatné, neboť mají svého tvůrce, který neopakovatelným způsobem spletl barevnou hromádku gumiček a vdechl jí tak svůj vlastní život.
Kdybyste i vy chtěli tuto báječnou techniku vyzkoušet, všechny potřebné pomůcky najdete v našem e-shopu. Na našem korálkovém webu s návody najdete jednoduchý postup, jak si vyrobit duhové náramky, které vidíte na fotografiích výše.

Diskuze:

03.09.2014 Míla Fialová: Pokud Vám záleží na dětech a zákaznících, ověřte si, zda je pravdivé, že gumičky obsahují kancerogenní látky a tudíž zdraví nebezpečné. Pokud ano, raději je stáhněte z prodeje.
03.09.2014 Míla Fialová: Pokud Vám záleží na dětech a zákaznících, ověřte si, zda je pravdivé, že gumičky obsahují kancerogenní látky a tudíž zdraví nebezpečné. Pokud ano, raději je stáhněte z prodeje.
20.09.2014 Zuzana Roubíčková: Dobrý den, paní Fialová, aktuální informace o škodlivosti gumiček naleznete zde: http://www.stoklasa.cz/skodi-gumicky-na-vyrobu-naramku-nasemu-zdravi-x31210. Přeji krásný den. Zuzana Roubíčková, Stoklasa
Vkládat příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
karty karty karty PayU Google Pay, Apple Pay
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.