Zákaznická linka (+420) 228 229 395
Po - Ne: 8:00 - 20:00 Napište nám
www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 228 229 395, email: eshop@stoklasa.cz

S ekologií to myslíme vážně

30.3.2022 | Hana Slípková | Zhlédnuto: 323x
Že máme na pracovištích nádoby na tříděný odpad, vám asi nemusíme říkat. Stále ale hledáme možnosti, jak bychom mohli zmenšovat naši ekologickou stopu. Daří se nám to?

Každá maličkost se počítá. Tříděním odpadu na pracovištích to začíná, ale větší třídění probíhá u velkokapacitních kontejnerů na plasty a papír ze skladu. Myslíme i na ekologickou (a ekonomickou) dopravu do práce - už při budování nového parkoviště myslelo vedení firmy na cyklisty a podpořilo jízdu na kole vybudováním chráněných stojanů na kola. 

Od tisku faktur k výsadbě stromků

Před časem jsme zavedli drobný poplatek za tisk faktury u e-shopových objednávek. Chtěli jsme tím zákazníky motivovat, abychom zbytečně netiskli a neposílali papíry, které zároveň posíláme e-mailem. Tisk faktur se snížil o 85 %! Děkujeme!
Vybraný poplatek jsme se rozhodli věnovat na ekologický projekt v našem okolí a po 2 letech covidových překážek se nám ho 25.3.2022 konečně podařilo zrealizovat. Byla z toho krásná firemní akce, sluníčko nám svítilo pod ruce a rýče, napečené bábovky a buchty se snědly a všichni odcházeli s úsměvem.

 

 

Pro naši eko-aktivitu jsme si vybrali obec Bolatice, kde máme sídlo a sklad. Po dohodě s vedením obce jsme zvolili obnovu prořídlé třešňové aleje kolem cyklostezky za Křeménkami. S realizací nám pomohla parta ze ZO ČSOP Levrekův ostrov, kteří nás i proškolili, jak stromky správně zasadit. Hlučínsko je agrární oblast s velkými polními celky a tyto aleje pomáhají v jejím rozčlenění. Přínosem jsou i pro zvířata, která zde najdou útočiště a potravu. Naše alej pak bude nejen hezkým okrasným prvkem.

 

Zajímavostí je, že na stezce teď narazíte na více než 30 různých odrůd třešní. Prvních pár let sice ještě budou odborníci řezem stromky tvarovat a na první plody se můžeme těšit až tak za 5 let, ale pak to budou procházky přímo degustační :-)

 

 

Redukce obalového materiálu

Občas nás zákazníci kritizují za velké množství plastových obalů na výrobky. Náš sortiment v řadě případů neumožňuje úplně se vzdát plastových obalů, které brání zašpinění nebo rozsypání drobných předmětů během přepravy a prodeje. V loňském roce jsme ale přehodnotili balení některých výrobků, a kde to bylo možné, obaly jsme výrazně zredukovali. Bez dalšího plastového obalu se nově obejde přes 1/5 zboží a v tomto trendu budeme pokračovat i dál.

A potěší naopak reakce zákazníka, který pochválil minimum „prázdného prostoru“ v krabici s objednávkou z eshopu. Snažíme se – v expedici máme uskladněno přes 20 velikostí krabic. Naši pracovníci expedice jsou přímo mistry v odhadu objemu objednávky a přiměřené velikosti krabice (brigádníci na tomto oddělení by mohli vyprávět). A díky tomu ušetříme spoustu zbytečného ochranného a výplňového materiálu.

A co dál?

Už v tuto chvíli nám leží na stole návrhy na vybudování nové fotovoltaické elektrárny na střeše budovy. Nezabereme žádnou půdu a kolektory nebudou vidět. Energie by měla pokrýt celou naši spotřebu elektřiny a ušetřit tak množství CO2 produkované běžnými elektrárnami. A protože nás první sázení stromků tak pozitivně naladilo, určitě si podobnou eko-akci někdy zopakujeme :-)

Diskuze:

06.05.2022 Kamila Matýsková: Nezlobte se, jako obhodník si fakturu stejně musím vytisknout. Takže tady jde pouze o to, že Vy za tisk ušetříte, nejde tu vůbec o ekologii. Objednávám zboží 5000 - 9000 kč. Množství především plastových sáčků a bublnkové folie (ve většině případů naprosto zbytečné) po vybalení zboží je šílené. Objednám např. 500g balení (nižší cena) a přijde mi 10 balení po 50g. To je parodie na ekologii.
Vkládat příspěvky mohou jen přihlášení uživatelé.
karty karty karty PayU
Facebook Youtube Pinterest Instagram
© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2024.