www.stoklasa.cz
Galanterie Stoklasa - velkoobchod
Průmyslová 13, 747 23 Bolatice
tel: 553 677 777, email: eshop@stoklasa.cz

 

Průvodce odběrem XML feedu

 

Vážení obchodníci,


připravili jsem pro vás nový způsob odběru XML feedů pro vaše e-shopy. Na základě vašich připomínek a našich technických možností jsme se snažili odběr XML feedů co nejvíc zjednodušit, zrychlit a poskytnout vám nad podobou výsledného souboru co největší kontrolu. V novém uživatelském rozhraní si budete moci sami jednoduše vybrat XML feed, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Prohlédněte si strukturu XML feedů

Výhody:

  • Přizpůsobení = můžete si sami vybrat strukturu XML, sortiment i cenu, kterou vám budeme posílat. Můžete si stáhnout kompletní data, nebo jen soubor obsahující ceny a skladovou dostupnost, který je výrazně menší a úspornější.
  • Zjednodušení = v intuitivním rozhraní můžete zvolit přesně takovou podobu XML jakou zrovna potřebujete a kdykoliv ji změnit, aniž byste nás museli znovu žádat o přístup k nové URL adrese. Stačí jediná žádost a tvorbu feedu máte plně pod kontrolou přímo ze svého uživatelského účtu.
  • Rychlost = stáhnete si jen to, co potřebujete. To výrazně zrychlí stahování a vyhnete se problémům s překročením kapacity anebo povolené doby pro načtení.
  • Bezpečnost = k vašemu XML feedu máte přístup pouze vy přes účet chráněný heslem a zabezpečné připojení.

 

Co je třeba udělat pro odběr XML feedu?

  1. Pokud ještě nemáte zákaznický účet Stoklasa, prosím registrujte se.
  2. Požádejte o odběr XML feedu. Stačí napsat e-mail na adresu marketing@stoklasa.cz. Do předmětu vyplňte "Žádost o odběr xml feedu". V e-mailu nám prosím sdělte vaše jméno a příjmění, webovou stránku na které váš e-shop provozujete, vaše zákaznické číslo nebo e-mail pod kterým se přihlašujete do vašeho zákaznického účtu Stoklasa. Můžete připojit i telefonní kontakt pro případ, že budeme potřebovat něco ohledně feedu upřesnit.
  3. Na základě vašich údajů vám připravíme dodavatelsko-odběratelskou smlouvu, kterou vám pošleme e-mailem. Prohlédněte si vzor smlouvy.
  4. Smlouvu vytiskněte, podepiště, naskenujte a pošlete nam e-mailem zpět
  5. Jakmile smlouvu obdržíme, potvrdíme vám její přijetí a ve vašem uživatelském účtu Stoklasa (v kolonce "Můj účet") se objeví nová funkce "XML feed"

Podpis a plnění dodavatelsko-odběratelské smlouvy je podmínkou odběru XML feedu

 

Jak vytvořit XML feed?

Přihlaste se do svého zákaznického účtu. Zvolte možnost "Můj účet"

xml feed krok 1

 


 

Z menu možností vyberte záložku "XML feed"

xml feed krok 2

 


 

Nyní jste v rozhraní pro tvorbu XML feedu. Přečtěte si prosím podmínky. Vytváření XML feedu zahajte volbou jazyka

xml feed krok 3

 


 

Pokračujte volbou ceny

xml feed krok 4

 


 

Zvolte strukturu XML. "Kompletní XML feed" obsahuje veškeré dostupné informace ke zboží včetně popisů, obrázků, rozměrů, atd. "pouze ceny a skladová zásoba" obsahuje jen ceny a skladovost a je k častým aktualizacím vhodnější. "Kompletní XML feed - Heureka" obsahuje všechny informace o zboží ve specifikaci pro zbožový srovnávač Heureka. Pokud vám není jasné, který typ vybrat, neváhejte se obrátit na naši podporu (kontakt níže)

xml feed krok 5

 


 

Pokračujte volbou kategorie zboží. Kategorie kopírují řazení zboží tak, jak je používáme na našem e-shopu. Pokud nenabízíte celý náš sortiment, ale specializujete se pouze na některé oblasti (např. pouze na bižuterii), je pro vás výhodnější stáhnout pouze tuto kategorii. Výsledný XML feed bude mnohem menší a načte se rychleji. Můžete stáhovat více typů XML feedů (např. bižuterii a korálky). Pro každý z nich systém vygeneruje vlastní URL adresu

xml feed krok 6

 


 

Nyni stiskněte tlačítko "Vygenerovat adresu feedu"

 

Objeví se unikátní adresa, ze které budete váš XML feed stahovat. Tu zadejte na příslušné místo vašeho e-shopu nebo ji předejte vašemu správci e-shopu.

xml feed krok 7

 

 

Na koho se obrátit pro radu?

V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na našeho specialistu na e-mail: petr.sliva@stoklasa.cz nebo telefonicky na (+420) 725 495 482

karty karty karty PayU
FacebookYoutubePinterestTwitterInstagram
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

© Stoklasa textilní galanterie s.r.o. 2021.
K dosažení potřebné funkcionality tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte. Více informací. Rozumím