využijete především při ozdobném oplétání např. kamínků, mušliček a jiných malých pokladů. Také se hodí na odrátování lahví, velikonočních vajec nebo při složitějších výpletech, které vyplňují kostru vyrobenou ze silnějšího drátu. Jsou ideální na tvorbu drátěných korálkových květin a stromečků.
s úspěchem je využijete při technice wire wrapping, po česku omotávání, kdy se silnější drát omotává tenkým jednou otočkou za druhou těsně vedle sebe, přičemž se vzory, které takto vznikají, různě kombinují.
další zajímavou technikou je gizmo, které vypadá na první pohled složitě, ale přitom je poměrně snadné.
zkuste techniku háčkování z drátku. Doporučujeme ji všem, kteří zvládají základy háčkování. Budete mile překvapeni, jak efektní šperky Vám vzniknou.
Silnější dráty (0,5 mm a více)
snesou větší zatížení. Při jejich tvarování budete muset vyvinout větší úsilí. Hodí se pro tepané šperky, drátěné kostry apod. Můžete z nich vyrábět ketlovací jehly přímo na míru. Lze z nich tvarovat klece na korálky, nebo je používat jako samostatné duté spirálové korálky.
Dráty z chirurgické oceli
tento typ drátu je odolný vůči oděru, oxidaci i korozi. Hlavní předností však je, že nezpůsobuje alergické reakce a je proto vhodný pro výrobu nejširší škály bižuterních komponentů, přívěsků a ostatních výrobků přicházejících do přímého styku s pokožkou.
Při práci s drátkem je nejlepší používat kleště s nylonovou ochranou čelistí nebo alespoň kleště bez zoubků, s plochými čelistmi, případně omotané páskou, aby na povrchu drátu nevznikaly nevzhledné otisky.
TIP: Zobrazte si zboží dle barev, výtvarných technik, složení apod.