Zábava pro děti na každý den

Nudí se vaše děti doma? Máme pro vás na každý (pracovní) den jeden zajímavý tip, jak jednoduše a rychle vymyslet fajn zábavu.

Procvičte s dětmi logiku, jemnou motoriku a probuďte v nich kreativního ducha. Všechny potřebné komponenty můžete koupit na e-shopu www.stoklasa.cz.

Široká nabídka pro šikovné ručičky

RETRO HRA Přebírání provázku

Zavzpomínejte na své dětství a zkuste si s dětmi zahrát hru s přebíráním provázků. Zvládnete přebrat provázek a vytvořit zajímavý obrazec? Můžete se řídit návodem na obalu nebo si najděte další návody na internetu.

Budeme si hrát

Velikonoční tvoření z filcu - zvířátka na špejli

Veselá zvířátka z filcu pobaví celou rodinu. Vyrobte si s dětmi zvířátka, která jsou typická pro jarní období. Děti si pak mohou vytvořit divadlo a zahrát pěkné představení. Rodiče si mohou dát kávu a odpočinout si. Navíc budete mít krásnou jarní výzdobu a zvířátka si můžete zapíchnout do květináče.

Chci tvořit

Jednoduchá klíčenka pro každého

Máte doma větší dřevěné korálky a nevíte co s nimi? Vyrobte s dětmi jednoduchý přívěsek na klíče pro kamaráda nebo babičku. Přívěsky můžete udělat různě barevné a velikosti korálků střídat. Korálky můžete pomalovat a přidat na přívěsek střapečky nebo mašličky. V kreativitě se meze nekladou.

Potřebuji korálky

Tupování barev

Budete potřebovat jakýkoliv kousek čisté látky, trika nebo textilní tašky. Nechte své děti výtvarně vyniknout a vyzkoušejte si s nimi techniku tupování. Šablonky různých tvarů si děti mohou sami navrhnout a vystřihnout. Pak už jen stačí namáčet tupovací štětce do barvy a následně mírným tlakem přikládat na vystřihnutou šablonu. Uvidíte, že vaše děti budou nadšené.

Chci tupovat

Veselý obrázek s knoflíky

Procvičte s dětmi zábavnou formou jemnou motoriku a barvy. Pomocí samolepicích knoflíků bude učení hrou. Děti budou lepit knoflíky na předpřipravený barevný motiv obrázku a vznikne jim veselý obrázek, který si mohou pověsit do svého pokojíčku.

Pojďme knoflíkovat

Ozdob si vajíčko

Velikonoce se blíží a k tomu také patří zdobení vajíček. Aby to děti bavilo, použili jsme oblíbené chlupaté drátky, se kterými je velká legrace. Děti je mohou různě ohýbat a barevně kombinovat. Vajíčko stačí jednoduše omotat a přilepit lepidlem.

Chci zdobit

Kdo si hraje, nezlobí :-)

Dětské vyšívání

Že je vyšívání jen pro dospělé? Omyl! Se soupravou dětského vyšívání vám to s dětmi půjde jako po másle. Předtištěné vzory obrázků dětem zjednoduší práci a s vaší malou pomocí si děti vytvoří krásný vyšitý motiv.

Vyšiju si obrázek

Hravé skládání písmen

Kdo si hraje, nezlobí. Lepení dřevěných písmen na přáníčka, obrázky nebo dárečky může být fajn zábavou. Děti si procvičí celou abecedu a ani nebudou vědět, že se vlastně učí. Zadejte jim úkol, aby nalepili na papír nebo kartón jména všech svých kamarádů.

Pojďme písmenkovat

Rychlé zdobení vajíčka

Víte, jak rychle ozdobit vajíčko na poslední chvíli? Budou vám stačit kousky barevných stuh, hadovek nebo i zbytky látek, které si děti mohou nastříhat na malé proužky. Můžete si vybrat, jestli ozdobíte vajíčko přírodní nebo umělé. Děti jednoduše nalepí nebo přišpendlí kousky připraveného materiálu na vajíčko. Určitě vám vzniknou zajímavé výtvory a budete překvapeni, co děti vymyslely.

Chci zdobit

Stavění z dřevěných kostek

Dřevěné kostky děti milují. Mohou si z nich sestavit zajímavé obrazce, hrací kostky nebo je využít jako součást stavebnice. Pokud na každou kostku dopíšete čísla nebo na ně namalujete různé obrazce, mohou se pro děti stát naučnou pomůckou. Kostky také můžete s dětmi nabarvit akrylovými barvami.

Chci stavět

Slepička z plsti

Slepička z filcu nesmí u jarního tvoření chybět! Větší děti mohou za pomocí rodičů jednotlivé části slepičky k sobě opatrně přišít a ti menší přilepit. Slepičku pak můžete posadit na vajíčko nebo jí vyplnit vatou. Vyrobte tak celou slepičí rodinku včetně kuřátek. Děti si krásně vyhrají.

Vyrobím si slepičku

Motýlek z dutinky

Veselý motýlek z modistické dutinky vykouzlí dětem úsměv na tváři. Dutinka je příjemná na dotek a vyniká svou flexibilitou a tvárností. Dětem se s ní bude dobře pracovat a zaručeně je to bude bavit. Mohou jí různě motat a barevně kombinovat.

Potřebuji dutinku

Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje

( Antoine de Saint-Exupéry)

Příprava pomlázky

Co by to bylo za koledníka bez pomlázky? Pokud nemáte upletenou tu pravou z proutí, dětem bude stačit vařečka nebo také menší větvička. Aby byla veselá a šla pořádně vidět, najděte doma zbytky stuh a provázků. Děti se zabaví a zároveň si budou trénovat pěkné uzlíky.

Připravit pomlázku

Výroba medaile

Medaile je důležitou součástí každé hry a v dětském světě rozhodně nesmí chybět. Přírodní dřevěná kolečka jsou ideální pro jejich výrobu. Děti na ně mohou malovat, lepit na ně samolepky nebo číslice. Stačí k nim připevnit stuhu nebo popruh a medaile je hotová!

Potřebuji medaili

Navlékání korálků

Navlékání korálků zná a umí každý. Děti se zabaví výběrem jednotlivých korálků a budu přemýšlet nad tím, jak je hezky zkombinovat. Vyrábějte náramky pro celou vaší rodinu. Maminka bude chtít růžový, tatínek modrý a babička?

Budeme navlékat

Kočka v kapse

Kočka v kapse vykouzlí úsměv na tváři snad každému dítěti. Motivy veselých zvířátek působí dobře na dětskou psychiku. Tuto roztomilou nažehlovačku stačí přišít nebo nažehlit k okraji kapsy a o zábavu máte postaráno. Mňau

Chci kočičku

Povlak k domalování

Tato kreativní sada předtištěného polštáře k domalování je skvělou zábavou pro děti, ale také dospěláky. Pomocí barev a štětce budete opatrně vybarvovat jednotlivá políčka a trénovat tak svou trpělivost a přesnost. Polštářek si děti mohou vybarvit dle vlastní fantazie.

Budu malovat

Quilling

Znáte kreativní techniku Quilling? Stáčení barevných papírových proužků a vytváření různých obrázků děti bude bavit. Proužky si můžete nastříhat sami, nebo koupit už připravené. Naučte se vyrábět květinku, motýlka nebo si vymyslete své vlastní tvary.

Naučím se Quilling

Květinka

Chlupatý drátek opět na scéně! Řekněte dětem, aby vám z drátků vytvořily všechny květiny, které znají. Můžete jim trochu poradit. Co takhle tulipán, kopretina nebo narcis? Budete mít pěknou památku a květinu, která vám ve váze nezvadne.

Potřebuji chlupatý drátek

Voskovky na textil

Dovolte dětem pokreslit si oblečení speciálními voskovkami. Bude to pro ně neobvyklá zábava. Kresbu pak jednoduše zafixujete zažehlením přes pečicí papír. Oblečení pak můžete vyprat a kresba i nadále zůstane na oblečení.

Pojďme kreslit

Pletení copánků

Pletení copánků je obveselení pro malé i velké parádnice. Holčičky si mohou navzájem vytvářet různé účesy a učit se splétat pramínky vlasů do pěkných copánku. Pro oživení můžete do jednotlivých pramenů přidat peříčka nebo třeba korálky.

Chci splétat copánky

Náramek přátelství

Náramky přátelství mají svou symboliku. Jejich pletení je nestárnoucím hitem nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Pomocí bavlněné příze můžete vytvořit několik vzorů a variant náramků. Jeden věnujete svému kamarádovi a druhý si necháte pro sebe.

Potřebuji bavlnky

Mini zahrádka

Minizahrádka potěší malé i velké zahradníky. Do skleněné koule s otvorem můžete vložit malé kamínky, trochu hlíny a zasadit malinký sukulent. Děti se budou o rostlinku starat a pozorovat jak jim pěkně roste.

Budu zahradník

Veselí pavoučci

Že může být pavouk veselý a barevný? Ten náš určitě ano. Vystřihněte různě barevná kolečka z filcu, přilepte k nim dřevěné špejle jako nožičky a nezapomeňte na oči. Zeptejte se dětí, kolik má pavouk očí?

Vyrobím si pavouka

Přišívání knoflíku

Naučte své dítě, jak se přišívá knoflík. Začněte s většími knoflíky, které mají velké otvory. Dětem se tak bude lépe provlékat jehla. Aby si to pořádně procvičily, můžete společně ozdobit nákupní tašku nebo třeba tričko.

Potřebuji knoflíky

Maska k dozdobení

Chcete si hrát na indiány, piráty nebo klauny? V tom případě se vám budou hodit masky k dozdobení. Papírové masky si děti mohou pomalovat nebo ozdobit jak jen budou chtít. Jakou masku děti vytvoří vám?

Budeme si hrát

Skleněný přívěsek

Jaký vymyslet dáreček pro maminku, kamarádku nebo babičku? Skleněný přívěsek je originální a vypadá skvěle. Děti budou vymýšlet, čím ho naplnit. Mohou použít drobné korálky, glitry nebo mini knoflík.

Vyrobím dáreček

Zdobení čelenek a sponek

Zdobení sponek bude bavit malé i velké princezny. Podívejte se, jaké zdobení máte doma. Na sponku nebo čelenku můžete přilepit barevné knoflíky, nebo si děti mohou vystřihnout ozdobu například z filcu.

Potřebuji sponky

Zvířátka z moosgummi

Vystřihněte z mosgummi různé části těla zvířátek a dejte dětem za úkol, aby dali jednotlivé části dohromady a sestavili zvířátko. Na pěnovou hmotu můžete kreslit a také jí můžete lepit. Nezapomeňte na samolepicí oči, ty nesmí zvířátkům chybět.

Koupit moosgummi

Ptačí budka

Jak vyrobit jednoduše a rychle ptačí budku? S naší kreativní sadou snadno. V sadě najdete jednotlivé díly z překližky, lepidlo a provázek. Všechny díly stačí slepit k sobě a máte hotovo. Budku mohou děti pomalovat, nebo dozdobit dle vlastní fantazie.

Pojďme vyrábět

Zahrádka z plsti

Malou zahrádku z plsti si zvládne sestavit každé malé i větší dítě. Bude vám stačit tvrdý papír nebo pevnější podložka, na kterou děti budou lepit filcové části zahrádky. Kde děti nalepí filcovou duhu, sluníčko nebo čtyřlístek? Vytvoří si svou kouzelnou zahrádku?

Vytvořím zahrádku

Navlékání minerálů

Pomozte dětem vyrobit náramek z minerálových korálků, který bude sloužit jako dáreček ke Dni maminek. Minerálové náramky jsou oblíbenými talismany a mají léčivé účinky. Náramek můžete vložit do hezké krabičky a napsat milé přáníčko nebo nakreslit obrázek.

Potřebuji korálky

Přáníčko z lásky

Dárek od srdce vždy potěší. Pomozte dětem vyrobit originální přáníčko s vyšívaným srdíčkem pro maminku nebo babičku. Barevnou kombinaci bavlnek můžete zvolit dle své fantazie. Na přání můžete napsat také věnování.

Vyrobím přáníčko

Veselé sovičky

Roztomilé sovičky z příze a plsti potěší každé malé dítko. Základ tělíčka vytvoříte jednoduše pomocí bambulkovače. Zbylé části těla sovičky vystřihnete z plsti a děti je mohou opatrně na bambulku přilepit.

Chci sovičku

Malování obrázků

Máte doma malé malíře? Rozviňte jejich talent a nechejte je malovat na originální plátno nebo tvrdý papír, který si můžete zarámovat. Budete mít krásnou památku na jejich malířské začátky. K malování doporučujeme akrylové barvy. Rychle schnou a jsou bez zápachu.

Budeme malovat

Batika

Technika batikování je známá již ze starého Egypta a opět se vrací do módy. Ukažte dětem, jak batika funguje a vypadá. Určitě budou překvapené, jaké barevné překvapení z experimentu vznikne.

Potřebuji barvu

Mávající sluníčko

Rozjasněte si deštivý den! Vyrobte sluníčko, které vás zahřeje hlavně u srdce. Do výroby můžete zapojit své děti, které si tak s vaší pomocí vyrobí originální dekoraci dětského pokojíčku.

Vyrobím sluníčko

Macrame panáček

Znáte panáčka Macrame? Malinká postavička z provázku, která může sloužit jako přívěsek na klíče, batoh nebo prostě jen tak pro radost. Do práce určitě zapojte větší děti a vyrobte si tak společně nového kamaráda.

Potřebuji provázek

Lapač snů

Chcete, aby měly vaše děti krásné sny? Vyrobte společně do jejich pokojíčku lapač snů! Lapač zavěste volně do místnosti nebo za hlavu dítěte. Špatné sny se tak zachytí v síti lapače a ráno jsou zničeny denním světlem. Dobrou noc :-)

Chci lapač

Marshmallow uzel

Polštářek z příze marshmallow se bude krásně vyjímat v dívčím pokojíčku. S přízí se velice dobře pracuje, je objemná a lehká. Uzel zvládnete společně s dětmi vyrobit během chvilky.

Vyrobím si polštářek

Trendy Choker

Každá malá slečna touží být jako její maminka, malovat se a nosit nejrůznější šperky. Zkuste jí pomoct s výrobou jednoduchého chokeru na krk. Zvolit můžete sametovu pruženku, stuhu nebo vzdušnou krajku a ozdobit perlami či korálky. Nezapomeňte jeden vyrobit taky pro sebe, ať je malá parádnice šťastná, že je stejná jako vy.

Koupit Choker

Náramek

Náramek z padákové šňůry nadchne hlavně kluky. Každý fanda survival vybavení ho zná! Ať máte upletený náramek nebo opasek, máte po ruce několik metrů pevného lana, které může posloužit ke slaňování nebo třeba k opravě batohu.

Potřebuji šňůru

Každý týden nový návod

pro vaše šikovné ruce

Nechte se inspirovat stovkami kreativních návodů pro děti i dospělé, které pro vás každý týden připravujeme.

  • háčkování
  • šití
  • korálkování
  • výroba dekorací
  • a spousta dalších nápadů
Nechám se inspirovat!